Головна
Дубровицька РДА
Міністерство освіти і
науки України
Управління освіти
Рівненської ОДА

НУШ

Наш канал


 Виступ учнів на святі підняття прапора



 

Відео-презентація НУШ Сварицевицького НВК


Зверніть увагу


 

Банк даних осіб не прийнятих на роботу



 Уповноважені особи  з питань протидії булінгу по закладах загальної середньої освіти



 

Законодавчі акти щодо протидії булінгу (цькуванню)

Анонс спортивних подій


23 жовтня. Районна спартакіада серед юнаків з футболу. Стадіон «Горинь».  Початок 11.00


27 жовтня. Першість області з футболу. 21 тур. «Лісівник» (Дубровиця) – ФК «Стандарт-Водник»(Рівне). Стадіон «Горинь». Початок 14.00


Провідник по сайту  »   » Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Такі події мають надзвичайне значення, вони виховують почуття національної самосвідомості, патріотизму, гордості за свій народ та свою історію .

Час тепер – такий, що потрібно якомога більше розповідати молоді про справжніх патріотів України, героїчне минуле нашої держави та самовіддану, мужню боротьбу за нашу Незалежність.

Саме з цією метою 25 січня 2017 року для учнів 8 – 11 класів Осівського НВК заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний презентував національно-патріотичну літературу. Під час презентації Олександр Григорович ознайомив дітей з шістьма новими книгами. Зокрема, розповів про книгу Романа Коваля "Сто історій Визвольної війни". Це книга про війну за Українську державу – від Гуцульщини до Кубані – з 1914-го до початку 1930-х рр. Дослідження засноване на спогадах січових стрільців, вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків. Уміщено у ній й енциклопедичні біографії авторів спогадів та їхні світлини. У книзі «Народна війна» Романа Круцика, як зазначає пан Задорожний, вперше вивели статистику кількості збройних повстань на українських теренах у 1917–1932 роках. Це зовсім в іншому світлі показує і концепцію «братньої любові народів» СРСР, і передумови Голодомору 30-х років. Цікаво було познайомитись із книгою Бориса Монкевича"Похід Болбочaнa нa Крим". У виданні йдеться про переможні походи 1918 року полковника Петра Болбочана на Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу. З особливою увагою учні слухали розповідь про працю нашого земляка Володимира Мозоля «Лайдака» (хроніка,звіт і накази загону УПА ).

Всі ці книги Олександр Задорожний подарував шкільній бібліотеці. Завершив свій виступ щирим виконанням пісень під супровід гітари про українських патріотів, героїв української повстанської армії і сьогоднішніх захисників цілісності нашої держави.

Слово – це також зброя, тож подібні презентації потрібні молодому поколінню. Та й, власне, наших дітей із самого їхнього народження потрібно виховувати на українських казках, фольклорі, давніх національних звичаях і традиціях. Тоді вони виростуть справжніми патріотами України.
 
 
Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього
Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього
Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього
Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього
  • Переглядів: 1 113
Уважаемый пользователь! Вы используете устаревший браузер Internet Explorer 6.
Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами.
Чтобы сделать пребывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе    Internet Explorer 9