Головне меню:

УВАГА! Порушення законодавства про інтелектуальну власність

У ЗНЗ Дубровицького району склалася дуже небезпечна ситуація щодо порушення законодавства про захист інтелектуальної власності. 
Ті комп'ютери, що поставлялися у комплекті для інформатичного кабінету забезпечені ліцензійним програмним забезпеченням: ОС Windows та інші.
Але ті комп'ютери, що купувалися навчальними закладами самостійно, за кошти батьківських комітетів, дарувалися благодійниками здебільшого не забезпечені ліцензіями на використання операційної системи Windows, хоча використовуються.
Вся відповідальність за такий стан лежить на керівнику кожного навчального закладу. 
Дотримуючись вимог законодавства про інтелектуальну власність рекомендується скласти план заходів для приведення парку комп'ютерної техніки до норм вказаного законодавства.
До плану заходів рекомендується внести наступні дії:
  • - Провести моніторинг та вивчити стан забезпечення ліцензій на кожен комп'ютер чи ноутбук;
  • - Визначити перелік програмного забезпечення, що може бути встановлене на комп'ютері вчителя, якщо такий є на його робочому місці;
  • - Вивчити можливість використання альтернативного програмного забезпечення, ліцензією якого дозволяється безкоштовне встановлення;
  • - Привести в стан використання ліцензійного програмного забезпечення не порушуючи відповідного законодавства;
Директорам ЗНЗ подати пропозиції начальнику управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА щодо придбання ліцензій для комп'ютерів із обгрунтуванням використання комерційної версії операційної системи та комерційного програмного забезпечення.
Забезпечити встановлення безкоштовної операційної системи Linux та альтернативного безкоштовного програмного забезпечення на комп'ютерах навчального закладу.
  • Переглядів: 798